Dyplomowanie


WYBÓR PROMOTORA Słuchacze zobowiązani są do wyboru promotora do końca marca.
Zgłoszenie tematu pracy końcowej należy wypisać tutaj http://port.edu.p.lodz.pl/mod/data/edit.php?d=10
Temat pracy jest następnie zatwierdzany przez kierownika studiów.


PISANIE PRACY I ZASADY SKŁADANIA PRACY

  1. Pracę należy napisać zgodnie z wytycznymi pisania pracy określonymi w Regulaminie Studiów Podyplomowych PŁ z 2019 roku. (pobierz plik)
  2. Pracę należy złożyć u promotora najlepiej przed rozpoczęciem wakacji w jednym egzemplarzu w wersji papierowej ; pracę wydrukować dwustronnie i oprawić w oprawę miękką z przezroczystą okładką dla pierwszej strony, w oprawie uniemożliwiającej wyciągnięcie kartek, nie może być bindowana.
  3. Do pracy dołączyć płytę z wersją elektroniczną.
  4. Pracę należy złożyć u promotora, który po ocenieniu przekaże ją do kierownika studiów.
  5. Praca musi zawierać stronę tytułową, która powinna byś sformatowana podobnie do szablonu  (zobacz w regulaminie)
UZYSKANIE ŚWIADECTWA check lista :

  • karta ocen z uzyskanymi wpisami od wszystkich prowadzących sem 1 (kartę przygotowuje administrator studiów na podstawie ocen zebranych od prowadzących),
  • karta ocen z uzyskanymi wpisami od wszystkich prowadzących sem 2 (kartę przygotowuje administrator studiów na podstawie ocen zebranych od prowadzących),
  • Praca końcowa wydrukowana złożona u promotora (promotor przekaże pracę wraz z oceną promotora do administratora studiów),
  • Ocena wypisana przez promotora;
  • Praca końcowa wersja elektroniczna wypalona na płycie złożona u promotora
  • Oświadczenie o samodzielności wykonania pracy  (pobierz plik)
  • Karta odejścia studenta z potwierdzeniem o niezaleganiu z książkami z Biblioteki Głównej PŁ,(KARTA ODEJSCIA STUDENTA MSP)
  • wpłata 30 zł za dyplom na konto 38 1240 3028 1111 0010 3742 2119 – Pekao SA – z dopiskiem:
    K84-MSP-(tu podać własne nazwisko i imię) – opłata za świadectwo. Potwierdzenie nie musi być drukowane. Politechnika potwierdza wpłynięcie środków adnotacją na Karcie Słuchacza.

Zaawansowanie przepływu dokumentów można śledzić na bieżąco na stronie internetowej  karty słuchacza http://port.edu.p.lodz.pl/mod/data/view.php?d=2&mode=single

 


Politechnika Łódzka zastrzega, że od chwili złożenia kompletu dokumentów, świadectwo ukończenia studiów wydawane jest słuchaczom na przestrzeni 60 dni.


Świadectwo odbierają Państwo osobiście w Sekcji Dyplomów po wcześniejszym rozliczeniu się z Kierownikiem Studiów ze wszystkich dokumentów i należności oraz ustaleniu terminu odbioru z Sekcją Dyplomów.


WYTYCZNE PRZYGOTOWANIA PRACY KOŃCOWEJ/CZĘŚCI OPISOWEJ PROJEKTU KOŃCOWEGO

Praca powinna być przygotowana według następujących zasad:

  1. Objętość pracy/części opisowej projektu końcowego wraz z załącznikami, spisami i literaturą nie powinna przekraczać 50 stron.
  2. Strona tytułowa powinna być wykonana zgodnie z załączonym przykładem.
  3. Spis treści z podaniem numerów stron należy umieścić po stronie tytułowej.
  4. Pierwszy rozdział musi zawierać uzasadnienie wyboru tematu oraz cel i zakres pracy/projektu.
  5. W następnych rozdziałach muszą zostać przedstawione w oparciu o źródła literaturowe zagadnienia poruszane w pracy/realizowane w ramach projektu. Część teoretyczną należy opracować na zasadzie od ogółu do szczegółu. Ostatni rozdział tej części powinien dotyczyć zagadnień poruszanych w części praktycznej.
  6. W części praktycznej uczestnik studiów podyplomowych musi przedstawić analizę wybranego zagadnienia/zagadnień oraz przedstawić proponowane rozwiązania dotyczące prezentowanych zagadnień. W przypadku projektu częścią praktyczną może być obiekt, projekt, program lub inny materialny lub niematerialny produkt.
  7. Praca powinna zakończyć się podsumowaniem stanowiącym osobny rozdział.
  8. Liczba rozdziałów nie powinna przekraczać 5÷6.
  9. Każdy obiekt typu rysunek, schemat, tabela, fotografia, wzór musi mieć podane źródło, o ile nie stanowi własnego opracowania.
  10. Na końcu pracy należy umieścić: literaturę, spis rysunków, spis tabel, spis załączników oraz załączniki (jeżeli występują).
  11. Dla spisu rysunków i tabel należy zastosować zasady tworzenia jak przy spisach treści.